Medarbetare

De bästa på marknaden

Vår erfarenhet räcker långt men den största tillgången vi har är våra engagerade medarbetare och vårt tankesätt: att göra allt för att öka din lönsamhet. Vill du ha ett givande samarbete med fokus på din affär? Låt oss hjälpa dig.

Joakim Fridlund

Teamleader sociala medier (annonsering)

Älskar kunskap i alla former. Ansvarig för Facebook-teamet och har en svårslagen passion för tester och analys. Mycket engagerad och är snabb på att ta till sig nya insikter.

joakim@genuin.nu

Karolina DRÓŻDŻ

Teamleader sök & Tillväxtansvarig för kund

Analytiker med starka projektledaregenskaper. Har bred operativ kunskap inom flera kanaler online och känsla för varumärkesstrategier. Brinner för att skapa tillväxt och effektivisera sina kunders marknadsföring. Snabblärd och Genuins språkgeni.

karolina@genuin.nu

Emilie Kraft

HR-ansvarig & Specialist sök

Senior projektledare med mångårig operativ erfarenhet. Ansvarar även för HR-frågor och administration.

emilie@genuin.nu

Magnus Schill

Specialist sök

Civilekonom med masterexamen inom strategisk marknadsföring. Driven och analytisk med djup kännedom om arbetet inom framförallt Google AdWords. Mån om att ständigt ligga i framkant.

magnus.schill@genuin.nu

Alexander Wetterström

Tillväxtansvarig för kund

Är utbildad inom projektledning, marknadsföring och IT, och har flerårig erfarenhet av försäljning med lönsamhetsansvar. Inspireras av smarta & innovativa lösningar och älskar att använda dessa för att skapa lönsamhet och utveckla företag. Har en outtröttlig vilja att nå än bättre resultat och en tro att det alltid går att förbättra någon liten detalj.
alexander@genuin.nu

Helena Nilsson

Specialist Copy & Creative

Copywriter, fotograf & designer med mångårig erfarenhet av att arbeta med text och bild i flera olika kanaler. Brinner för att göra skillnad för företag och människorna bakom dem. Arbetar dagligen med A/B-tester och har stenkoll på vad som verkligen fungerar.

helena@genuin.nu

Henrik Gustafsson

Specialist CRO och sociala medier

Drivs av att se hur såväl små som stora insatser i konverteringsarbetet skapar lönsamhet för företag. Glad och positiv med utbildning inom internationell marknadsföring och med ett outtröttligt driv att skapa struktur och ta fram effektiva lösningar.
henrik@genuin.nu

Pete Clifford

Managing Director

Despite watching my parents’ business failure in the front-row as a child, they nonetheless somehow passed the entrepreneurial gene on to me. First and foremost, I get most excited and motivated by innovation, disruption and making a lasting and measurable difference to something.

pete@genuin.nu

Fredrik Helander

Tillväxt- och lönsamhetsstrateg

Delar sina kollegors stora intresse för försäljningsdriven marknadsföring. Triggas av nya utmaningar och att bryta ny mark. Känslan av att se en lösning på ett problem och att ta sig framåt är oslagbar!

fredrik@genuin.nu

Magnus Helander

Tillväxt- och lönsamhetsstrateg

Brinner för smart och lönsam marknadsföring. Drev tidigare egen e-butik när han fick upp ögonen för lönsamhetsmaskinen Google. Grundade Genuin med ett enda fokus: att hjälpa andra människor genom att skapa tillväxt i deras bolag.

magnus@genuin.nu

Louis Liu

Chefsutvecklare

Har bred teknisk kompetens och tolv års erfarenhet av utveckling/programmering. Utvecklar alla typer av lösningar som effektiviserar Genuins arbete både internt och externt. Är även ansvarig för webbanalyslösningar och webbutveckling.

louis@genuin.nu

”Som kund kan du räkna med stor lyhördhet från Genuins medarbetare. Samtidigt står Genuin för en integritet där du kan vara trygg i att alltid få höra en ärlig åsikt från en pålitlig samarbetspartner.”

Fredrik Helander, tillväxt- och lönsamhetsstrateg

Överträffa dina försäljningsmål

Få kostnadsfri rådgivning av Genuin redan i dag!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *