Medarbejdere

De bedste, der findes

Vores erfaring er guld værd men det største aktiv vi har, er vores engagerede medarbejdere og vores tankegang: at gøre alt for at øge din indtjening. Har du lyst til et værdiskabende samarbejde med fokus på din virksomhed? Så lad vores eksperter hjælpe dig.

Sebastian Jansson

Client Profitability Manager & Social Media Specialist

Drevet og beslutsom med særligt fokus på sociale medier. Udforsker og tester konstant nye interessante kanaler, der viser sig online. Er ligeldes ansvarlig for virksomheds partnerskaber og nye smarte forretningsmodeller.

sebastian@genuin.nu

Sofia Olofsson

Client Profitability Manager & Social Media Specialist

Har en særlig passion for forholdet mellem salgs fokuseret markedsføring og smarte brand strategier. Føler stort ansvar for at levere de bedst mulige resultater for alle kunder.

sofia.olofsson@genuin.nu

Joakim Fridlund

Social Media Teamleader

Længes efter viden i alle dets former. Ansvarlig for vores social media team og har en uovertruffen passion for kvantitative test og analyser. Meget dedikeret og er hurtig til at tilegne sig ny viden.

joakim@genuin.nu

Robert Jurewicz

Data Science & Social Media Specialist

Vores in-house statistiker med ansvar for social media teamets A/B-test. Innovativ problemløser med en særegen interesse for komplekse analyser. Tidligere arbejdsgivere: Facebook.

robert@genuin.nu

Axel Brenner

Social Media Specialist

axel@genuin.nu

Marie Hultman

Social Media Specialist

marie@genuin.nu

Karolina DRÓŻDŻ

Client Profitability Manager & SEM Teamleader

Analytiker med stærke færdigheder inden for projektledelse. Har bred operationel ekspertise med flere online kanaler samt et stort talent for udvikling af brand strategier. Brænder for at skabe vækst og strømline virksomheders markedsføring.

karolina@genuin.nu

Emilie Kraft

HR & SEM Specialist

Projektleder med mange års operationel erfaring. Også ansvarlig for HR og administration.

emilie@genuin.nu

Magnus Schill

SEM Specialist

Uddannet i strategisk markedsføring. Dreven og analytisk med dyb viden omkring Google AdWords. Brænder for konstant at være på forkant med udviklingen inden for online markedsføring.

magnus.schill@genuin.nu

Cecilia Lidén

SEM Specialist

cecilia@genuin.nu

Alexander Wetterström

Client Profitability Manager

Er uddannet i projektledelse, markedsføring og IT og har flere års erfaring med salg under P/L ansvar. Inspireret af smarte, innovative løsninger og elsker at bruge disse til at skabe lønsomhed og udvikling af virksomheder. Har en utrættelig vilje til at stræbe efter endnu bedre resultater for vores kunder.

alexander@genuin.nu

Helena Nilsson

Copy & Creatives Specialist

Tekstforfatter, fotograf og designer med mange års erfaring med at arbejde med tekst og billeder i forskellige kanaler. Brænder for at gøre en forskel for virksomheder og folkene bag dem. Arbejder dagligt med A/B tests og har altid fokus på hvad der virkelig skaber resultater.

helena@genuin.nu

Tom Stålenhag

Client Profitability Teamleader

Brænder for at skabe maksimal vækst og salg for vores kunder. Har en stor evne til at analysere data, der baner vejen for spændende nye muligheder og strategier.

tom@genuin.nu

Henrik Gustafsson

CRO Specialist

Drevet af at undersøge hvordan ændringer i konverteringsprocessen skaber lønsomhed for virksomheder. Glad og positiv med en uddannelse i international markedsføring. Gør altid en stor indsats for at skabe struktur og udvikle effektive løsninger.

henrik@genuin.nu

William Raske

Web Analysis Teamleader

Web analytiker med en markant interesse i opsætning af målepunkter, der evner at skelne mellem relevante data. Altid med det formål at skabe konkrete forretningsløsninger.

william@genuin.nu

Marcus Forsen

Web Analysis Specialist

marcus@genuin.nu

Humayun Afridi

Data Integration and Visualisation Specialist

En rigtig Big Data entusiast med mange års erfaring med programmering. Fascineret af at integrere flere kanaler og udarbejde en historie ud fra disse data. Denne enestående indsigt hjælper virksomheder med at træffe forretningskritiske beslutninger.

humayun@genuin.nu

John Bagge

Chief Operating Officer

Har bred international erfaring inden for projektledelse, online markedsføring og forretningsudvikling. Kombinere sine stærke strategiske og operationelle færdigheder med et talent for ekstraordinær kundeservice. Baseret i København.

john@genuin.nu

Fredrik Helander

Chief Financial Officer

Deler sine kollegers passion for salgsfokuseret markedsføring. Motiveret af nye udfordringer og evner at se muligheder hvor andre ser forhindringer.

fredrik@genuin.nu

Magnus Helander

Head of Sales

Brænder for smart og rentable markedsføring. Har stiftet og kørt sin egen online forretning. Det var her han opdagede de store muligheder som online markedsføring gav. Grundlage Genuin med et enkelt fokus: at hjælpe andre mennesker ved at skabe vækst i deres virksomheder.

magnus@genuin.nu

Jay Lee

Developer

Kyndig front-end udvikler. Er en guru når det kommer til HTML og CSS. Vores go-to-guy når det kommer til programmering af websider.

jay@genuin.nu

Louis Liu

Lead Developer

Har bred teknisk ekspertise og tolv års erfaring i udvikling og programmering. Udvikler alle former for digitale løsninger, der strømliner Genuins arbejde både internt og eksternt. Er også ansvarlig for tekniske webanalyse løsninger og webudvikling.

louis@genuin.nu

”Som kunde kan du forvente den opmærksomhed fra Genuin’s medarbejdere som din virksomhed virkelig fortjener. Samtidig står Genuin for en integritet, hvor du kan være sikker på altid at få en ærlig mening fra en pålidelig partner.”

Fredrik Helander, Chief Financial Officer

Overgå dine salgsmål

Få gratis rådgivning af Genuin allerede i dag!

@media (min-width: 992px){ .people__container .col-md-6 { height: 710px; } } @media (min-width: 768px){ .people__container .col-sm-6 { height:710px; } }

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *